Cukrownie

Oferta specjalistycznych taśm transportujących i innych produktów dla przedsiębiorstw działających w przemyśle cukrowniczym. Oferujemy pełny serwis i montaż taśm.

Taśmy posiadają ATEX

Taśmy firmy Esbelt (seria Drago, Febor, Espot) są przystosowane do pracy w strefie zagrożonej wybuchem, są trudnopalne i antystatyczne. Nie gromadzą ładunków elektrycznych, tylko odprowadzają je do konstrukcji przenośnika. Spełniają normy europejskie (kategoria 2 określona w dyrektywie 2014/34/UE w sprawie komponentów nieelektrycznych) dotyczące pracy przenośników w transporcie materiałów sypkich i zbożowych, a także w silosach.

Taśmy do elewatorów

Taśmy FEBOR 21 CC, FEBOR 31 CC, FEBOR 32 CC, FEBOR 41 CC, FEBOR 61CC, FEBOR 91 CC znajdują również zastosowanie w elewatorach. Posiadają one doskonałą odporność na rozciąganie dzięki posiadanym przekładkom, które równomiernie rozkładają naciąg taśmy.

Kubełki tworzywowe

Kubełki z serii NEUCAN i VERCAN wykonane są z tworzyw sztucznych (polietylen, poliamid). Zapobiegają tworzeniu się iskier podczas transportu. Są odporne na rdzę, chemię, mają mniejszą przyczepność do produktu niż kubełki metalowe, co zmniejsza inkrustację (odkładanie się produktu na ściankach kubełków). Posiadamy różne rozmiary kubełków.