Owoce
Warzywa

Oferta taśm transportujących i innych produktów dla przedsiębiorstw działających w branży przetwórstwa owocowego.

Taśmy z palcami (niskie, wysokie) oraz brzuszkami

Alternatywa dla zabieraków w transporcie miękkich owoców i warzyw. Nie powodują odgnieceń oraz niszczenia produktów. Palce znajdą zastosowanie również w transporcie mrożonych produktów spożywczych. Zapobiegają przyklejaniu się produktu do taśmy. Oferujemy palce długie (92 mm – 80 shA) oraz krótkie (25 mm – 67 shA).

Taśmy z zabierakami (zwykłe, wzmocnione)

Dla produktów ciężkich, jak np. ziemniaki, buraki itp. stosujemy zabieraki wzmocnione, które posiadają przekładkę materiałową. Zapobiega to przedwczesnemu zrywaniu się zabieraków pod wpływem ciężkich produktów w trakcie transportu.

Taśmy z zabierakami (zwykłe, wzmocnione)

Przenośniki wznoszące czasem wymagają użycia taśm z zabierakami. Posiadamy w ofercie zabieraki PVC, PU o różnych wysokościach oraz pochyłe, proste i wzmocnione. Zapobiegają one poślizgowi transportowanego materiału lub produktów. W ten sposób można zachować bezpieczeństwo transportu materiałów nawet przy pochyleniu przenośnika do 70⁰.

Taśmy do myjek (siatkowe)

Posiadamy w ofercie taśmy ze stali nierdzewnej z oczkami różnego rodzaju, które znajdują zastosowanie w myjkach do warzyw. Dla bardziej delikatnych produktów oferujemy siatki Washflow®. Są to taśmy poliuretanowe z otworami (6 x 6 mm, 12 x 12 mm) odporne na ścieranie, wodoodporne (mające lepszą wytrzymałość niż taśmy modularne). Oferowane taśmy są elastyczne oraz dobrze znoszą oleje i kwasy. Są łatwe w utrzymaniu czystości.

Gąbki w formie walców oraz płyt (mikroguma samoprzylepna)

Zaopatrujemy przemysł owocowo-warzywny w różnego rodzaju mikrogumy samoprzylepne stosowane do wyklejania burt, a także zasypów. W ofercie posiadamy również gąbki w formie walców, które nasuwa się na wałki celem zapobiegania obijaniu się produktów.

Szczotki (listwowe, walcowe)

Szczotki stosowane są do czyszczenia taśm, a także do posuwu produktów. 

Na życzenie klienta mogą być wykonane z różnego rodzaju włosia (naturalnego lub syntetycznego) o różnej twardości, długości oraz upakowaniu w korpusie. Najczęściej stosowane w branży są szczotki listwowe, które mocuje się w profilu metalowym lub tworzywowym.

Taśmy PVC ze strukturą kratki od spodu

Nasza oferta obejmuje taśmy PVC zielone lub niebieskie posiadające od spodu strukturę odciśniętej kratki. Dzięki temu taśmy są bardziej odporne na wnikanie wody, a także na działanie brudu. Dodatkowo taśmy te są odporne na ścieranie oraz posiadają wysoki stopień wytrzymałości na rozciąganie.

Taśmy do „bunkrów” i „kretów”

Na życzenie klienta wykonujemy na taśmach perforacje w formie okręgów lub kwadratów. Taśmy z perforacjami stosowane są głównie do sortowania warzyw pod względem wielkości lub do przesiewania ich wstępnie od brudu. Perforacje precyzyjnie wykonujemy na maszynie CNC.

Taśmy z perforacjami do sortowania warzyw i owoców

Na życzenie klienta wyknujemy na taśmach perforacje w formie okręgów lub kwadratów. Taśmy z perforacjami stosowane są główie do sortowania warzyw pod względem wielkości lub do przesiewania ich wstępnie od brudu. Perforacje precyzyjnie wykonujemy na maszynie CNC.

Taśmy gumowe

W gospodarstwach rolnych często stosowane są taśmy gumowe do wstępnego transportu warzyw prosto z pola. do wstępnego transportu warzyw prosto z pola . Taśmy gumowe są bardziej odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych (deszcz, słońce, mróz) niż taśmy PVC i PU. W swojej ofercie posiadamy wszelkiego rodzaju taśmy gumowe, gładkie, z zabierakami, ze strukturą typu Chevron itp. Na życzenie klienta taśmy mogą być zwulkanizowane lub zamknięte na zszywki.