Mięso
Ryby

Oferta taśm transportujących i innych produktów dla przedsiębiorstw działających w branży przetwórstwa mięsnego i rybnego.

Taśmy antybakteryjne (TPU-AM)

Taśmy z serii Novak -AM testowane zgodnie z ISO 22196 posiadają właściwości hamujące wzrost drobnoustrojów o ponad 99%. Jest to rozwiązanie, które pozwala zminimalizować problem wnikania zanieczyszczeń z taśmy do produktu spożywczego pomiędzy kolejnymi dezynfekcjami powierzchni. Właściwości antybakteryjne utrzymują się przez cały okres użytkowania taśm, ponieważ są oparte na innowacyjnej i bardzo stabilnej formule nierozpuszczalnej w wodzie.

Taśmy do skórowaczek

Do skórowaczek stosujemy taśmy 2-warstwowe poliuretanowe z klinem prowadzącym. Niniejsze taśmy stosowane są w maszynach (typu Maja®, Weber®) do oskórowania, które usuwają warstwę tłuszczu oraz skóry.

Taśmy do wago-pakowaczek (Bizerba®, Espera®)

Taśmy poliuretanowe oraz silikonowe jednowarstwowe z rękawa stosowane są dla zmniejszenia błędu ważenia. Wykorzystuje się je m.in. w maszynach typu Bizerba® i Espera®.

Pasy klinowe z metra

Posiadamy w ofercie pasy klinowe o różnym przekroju, rozmiarach klinów (m.in. 10×6, 13×8, 17×11, 22×14), a także pasy okrągłe (od fi 3 do fi 15 mm). Pasy łatwo się łączy i zgrzewa, są odporne na ścieranie, rozciąganie, oleje i tłuszcze oraz większość środków chemicznych. Absorbują wibracje, są cichobieżne, łatwe w czyszczeniu. Zajmują mało miejsca na magazynie (dobrze przechowywane- zwinięte). Pasy te często znajdują zastosowanie w transporcie skrzynek, szczególnie te z kordem aramidowym.

Pasy zębate z nakładkami (Handtmann®, Multivac®)

W ofercie posiadamy pasy zębate poliuretanowe do nadziewarek, odwieszarek z nakładkami (np. Handtmann®). W pakowaczkach (np. Multivac®) sprawdzą się również nasze pasy zębate poliuretanowe z różnego rodzaju nakładkami (Linatex®) oraz otworami umożliwiającymi zasys.

Pasy zębate PU z kolcami

Stosowane są głównie w przemyśle rybnym, dla łatwiejszego transportu śliskiego produktu.